Evleniyorum

Evet bir dönüm noktası ile yine karşınızdayım. Bu seferki gerçekten çok büyük bir dönüm noktası. Geçen gün bir arkadaşım evlilik matematiğini anlattı bana.

Bir insanın ortalama yaşam süresi 70 seneye denk geldiğini varsayıyoruz. Şu an ki yaşım 25 olduğuna göre, benim hayatımın (70-25)/70 yani geri kalan %65 lik hayatımı evli geçireceğim.Biraz daha ilerleticek olursak, insanlar yaşadıkları ilk 10 seneyi genelde hatırlamazlar. bu sebeple (70-(25-10))/70 dediğimizde hayatımın %79 luk bölümünü evli geçireceğim. (Tüm tahminler inşallah sırrında yapılmıştır)

“Ben Evleniyorum” dediğim insanlarının %90’ı yaptığımın çok yanlış olduğunu, çok erken olduğunu ve sonradan çok pişman olacağımı söleselerde, ben şu anki durumumdan gayet memnunum.

Evlilik hapis hayatımı ki? Tamam her insanın bazı korkuları vardır. Ama iki yürek bir olup, aynı anda çarparsa eminimki Allah’ın izniyle herşey yolunda gider.

Allah herkese nasip etsin inşallah…

Davetiyem için : http://sabri.suyunu.com/nikah

“Evleniyorum” için 7 yorum

 1. Saaaabbriiii! Olm nasıl sevindim anlatamam! Ne çok isterdim yanınızda olmayı, bu mutlu anınızı paylaşmayı ama biliosun..! Abi sen bakma, daha erken diyenlere, sen mutluysan, bizde mutluyuz! Tebrik ediyorum kardeşim şimdiden! Allah bu birlikteliği, ikinizin hayatı için de huzura, mutluluğa ve berekete çevirsin. Daha fazla yazamıcam..Sadece sımsıkı sarılıyorum sana dostum! Hayırlı uğurlu olsun!

 2. Teşekkür ederim Ömercim. Biliyorum. Gelince senle uzun uzun konuşuruz. Zaten biz ne zaman senle oturduğumuzda kısa konuştukki. Dikkat et orda kendine. İstanbuldan Türkiyeden bir ihtiyacın olursa mutlaka haber et 🙂
  Dikkat et kendine 🙂

 3. davetiyem bile yok ya=((
  bari burdakinden bi çıktı alıyımda öle geliyim=))

 4. Arkadaşım davetiyen bende. Ben mi getircem ayağına kadar 😛

  Biliyrum getiremedim ama sizin davetiyelernizi önceki gün vericem ben size.

 5. sa. canım ne çok sevindim ya. inşallah ordayım. lan tam iş zamanı ama yıkarım tabuları satarım patronu canımsın. ama davetiye şart ona göre. bir de yemek:) ister restorant ister kendi evin farketmez ona göre haaa…

 6. Hacım.
  Bu yazıyı alelade biri olarak değil, bugüne bugün senin nikah şahidin sıfatıyla yazıyorum. Garip bir duygu bir nikaha şahit olmak.. Kankanın, kardeşinin, candostunun nikahına, bundan sonra ben değil de senin şahitliğinden itibaren biz diyeceğin bir akde şahitlik etmek, çoğu tarafın “aman şahidimiz vekildi, meşhurdu” avuntusunun yerine benim gibi sap bir delaannıyı o sandalyeye oturman, her ne kadar Muh-ül Kudüs’ ün ki kadar sahih olmasa da apayrı bir lezzetti… Kimsin ulen sen diyenlere cevabım net: Sabri’ nin şahidiyim… 🙂
  EyvAllah dostum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.