Need For Speed World

Need for speed serisi ile ik tanışmam, Dayımın bilgisayarında yüklü olan NFS 2 SE (Need for speed 2 Special Edition) oynamam ile başladı. Araba yarışlarını çok sevmesemde, belli bir geçmişimiz var sonuçta. NFS 2 SE oynamadan önceleri, Amigada Lotus serisi, Stunt Car gibi oyunlar oynarayarak kendimi kanıtladım.

Stunt Car hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız

Lotus hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız

Ama Need For Speed 2 SE farklıydı. Grafikler, oynanabilirlik önceki yarış oyunlarına göre çok üst seviyedeydi. Oyunu oynadığım sene yanlış hatırlamıyorsam 1998 idi ve benim yeni bilgisayar aldığım döneme denk geliyordu. Diamond marka 3d destekli ekran kartımla bu oyunu az oynanamamıştım.

Toplamda 14 adet yarış oyunu çıkarmış EA. 2005 yılına kadar çıkmış tüm NFS oyunları (Need For Speed 1 hariç) oynamama rağmen 2005 ten sonra çıkan oyunları nedense yükleyip oynayasım hiç gelmemiştir.

Şimdi Online olarak bir Need for speed çıkacağı haberini okuyunca, aklıma polislerden kaçmaya çalışıp, unlock arabaları çıakrıp yolda nasıl gideceğini hayal ederek oynadığım NFS2, porshe severlerin bağımlısı olduğu Porshe Unleashed, modifiye kelimesinin 18 yaş altındaki kesimin tam anlamasını ve özendirmesini sağlayan underground serisi geldi aklıma.

Son zamanlarda düşüşe geçtiği söylenen NFS serisi, özellikle bedava olarak duyurduğu online oyunu Need For Speed World ile nasıl bir başarı sağlayacak.

Beta sürümünü, ücretsiz deneyebileceğiniz oyun, 2.0 GHz işlemci, 2 GB bellek, ve 512 MB grafik yongasına ihtiyaç duyuyor.

http://www.needforspeed.com/web/world

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.