Bugün Hangi Gün?

Bu blogdaki yazıları mümkün olduğunca kronolojik sıraya göre yazmaya çalışıyorum. Hayatımdaki önemli olayları, öğrendiklerimi, duyduklarımı, bildiklerimi yazıyorum. Bazen içimdeki yazı yazma ateşi sönmek bilmezken, bazen kaleme küsüyorum ve yazmıyorum yazamıyorum. Özellikle 2017-2019 dönemi kendime, aileme ve bloguma en az vakit ayırdığım dönem oldu. Çalıştığım şirkete, ekibime ve ekibim için oluşturduğum platformlara ayırdım zamanımı. Fakat, şimdi geçmişe dönüp bakınca buraya daha fazla vakit ayırsaymışım keşke diyorum. Hayırlısı…

Bu yazı aslında biraz da kendime not niteliğinde. Bugünün tarihi 02.06.2020. En son yazdığım yazı dizisinde LC Waikiki, Aydınlı ve TRT World’de yaptığım işleri anlatmıştım. Sonrasında, 2019 yılında düzenlenen LC Waikiki Datathon yazısı bulunuyor. Kısaca bu arada ne oldu ve bundan sonra hangi yazılar gelecek onlardan bahsedelim.

2017 yılının ortasında TRT World’den istifa ederek ayrıldım. Ayrılma nedenimi bu yazının sonunda anlatmıştım. TRT World’den ayrıldıktan sonra, hem kendime biraz vakit ayırmak istedim hem de bir arkadaşımla ortak bir ticaret yapmaya karar verdik. Nomination Italy adlı aksesuar markasının Türkiye distürbütörlüğünü yaptık. İşler gerçekten çok güzel gidiyordu. 2 mağaza ve 10’un üzerinde bayimiz olmuştu. LFL’de büyümeler göz dolduruyordu. Bu sırada Koton bir iş görüşmesi için beni aradı. Perakende Analitiği Müdürü pozisyonu için görüşmeler yaptık. Nomination’da keyfim yerindeydi. Daha işe başlayalı 3 ay olmuştu. Yapacak çok işimiz vardı. Fakat, perakende analitiği ateşi içimi yakıyordu. Bildiğim tüm herşeyi uygulamak ve yeniden ekip kurmak için çok güzel vaatlerde bulunmuşlardı. Ortağımla konuştum ve Koton’a geçmeye karar verdim. Koton’a devam ederken uzun bir süre Nomination’a dışardan destek vermeye devam ettim.

Koton’daki çalışma hayatımı özetleyecek olursam, çok çalıştım. Hiç bir şirkette çalışmadığım kadar çok çalıştım. Çok güzel bir ekibim vardı. Bitti (Koton ile ilgili bir yazı yazmayı düşünmüyorum. Detaylı bir açıklama da yazmayacağım. Çok çalıştım. Çalışmamın karşılığı olarak da ücretimi aldım. Çok güzel bir ekibim vardı. Bana kalan tek güzel hatıra harika ekibimdir.)

2019 yılının Haziran ayında Koton’dan istifa ettim. Kardeşimle Lumtify markasını kurduk ve ilk işimizi aldık. Bir sene içinde 4 proje tamamladık. 3 farklı projede ürün geliştirme sürecimiz devam ediyor.

PerekandeAnalitigi.com adlı blogu açmıştım ekibim için. Fakat sonrasında bu proje Koton ile birlikte iptal oldu. Önümüzdeki günlerde Lumtify markasının altında Perakende Analitiği uygulamaları burada yayınlamayı düşünüyorum.

Crawlers ekibi ile Teknofest kapsamında düzenlenen THY Travel Datathon 2019’a katıldık ve birinci olduk. Birincilik ödülü olarak dünyanın herhangi bir yerine bilet kazandık. Eşimle birlikte (AKS gelmedi) Bali’de harika bir tatil yaptık.

Bu blogdaki yazıların bir kısmını Medium hesabıma aktardım daha fazla kitleye ulaşması için. Bundan sonra da yazılarımdan herekese hitap edenleri orada paylaşacağım.

Bir sonraki yazım, Teknofest ve DAtathon ile ilgili olacak. Yeni Teknofest de yaklaşırken, hem hatırlayalaım hem de yarışmadaki sorular ve çözüm yöntemlerimizi anlatacağım.

Ondan sonraki yazıda, kazandığımız Bali seyahatini farklı bir gezi yazısı olarak kaleme alacağım. “Sahte Cennet Bali” olacak büyük ihtimalle yazının başlığı. Bali’ye gidecek benim gibi insanlar için harika bir el kitabı olacak. Bu yazı çok uzun olacağı için 3 bölümde yayınlamayı düşünüyorum.

Sonraki yazının ne olacağını tam kestiremesem de, “Lumtify ile 1 sene” olur büyük ihtimalle. Lumtify markamızla yaptığımız projeleri anlattığım bir yazı dizisi çok güzel olacaktır.

2017 ile 2019 arasındaki dönemi kısaca görmüş olduk. Bir sonraki yazı da görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.